Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü Reklamcılık Alt Kurulu

1997’DEN GÜNÜMÜZE

Communication Congress

20 yıl boyunca birbirinden farklı ülkelerden uluslararası konuşmacıları ve katılımcıları ağırlayan Brandmarker, 20 yıl boyunca 3000 katılımcıyı ağırladı.

Boğaziçi Üniversitesi kampüslerinde 1 hafta boyunca konaklamalı olarak gerçekleşen etkinlik pazarlamanın birbirinden farklı alanında kongreler ve workshoplar şeklinde gerçekleşti.

Neuromarketing’ten Real Time Marketing’e kadar birçok uluslararası konuşmacıyı ağırlayan Brandmarker, aynı zamanda kültür etkileşiminin yaşanması adına İstanbul gezisi, kültür günleri, fasıllar ve çeşitli yetenek oyunlarına da ev sahipliği yaptı.

Challenge

20 yıldır Marketing Congress olarak düzenlendikten sonra Volkswagen’in ana sponsorluğunda Marketing Challenge’a çevrildi. 150 kişilik International katılımcıları ağırlayan etkinlik 1 hafta boyunca Kilyos Sarıtepe Kampüsü’nde gerçekleşti.

İlk 2 gününün Marketing Eğitimleri üzerine gerçekleştiği yarışmada, 2. Günün ardından Volkswagen Marketing Brief’ini verdi. Bu brief üzerine 8 kişilik ekipler mentorlarıyla birlikte 2 gün boyunca sunumları üzerine çalıştılar. Bu sunumlarını ise 12 dakikada Jüri Heyeti önünde sundular. Kazanan grup ise Volkswagen ve AtlasJet sponsorluğunda Volkswagen’in Wolfsburg ve Berlin’deki ofis ve fabrikalarını gezdi.

Bunların yanında yetenek yarışmalarının, İstanbul gezilerinin ve Türk kahvesi workshoplarının gerçekleştiği yarışmada kültürel etkileşim had safhadaydı.